Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Książki dla nastolatków

ksiazki-dla-dzieci

Książki dla dzieci, młodzieży i nastolatków

Mój profil

Opis bloga

Ważne jest aby potrafić dobrze wybrać książki dla dzieci. Na rynku pojawia się sporo książek i wśród nich postaramy się wybrać coś dla naszych najmłodszych czytelników.

archiwum

    2017
    Kwiecień
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 3184 osób

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar


ksiazki-dla-dzieci

Książki dla nastolatków

Książki dla dzieciCenna literatura dla młodzieży powinna wspierać prawidłowy rozwój młodego człowieka w następujących płaszczyznach, w tym intelektualnym oraz kulturalnym. Książki dla dzieci powinny służyć: wzbogacaniu języka i myślenia krytycznego, rozwijaniu inteligencji emocjonalnej, w tym poczucia własnej wartości, zgłębianiu wiedzy, tworzeniu postaw prospołecznych, polepszaniu komunikacji oraz umiejętności rozwiązywania problemów, wzmacnianiu zainteresowań i otwartości na otoczenie, uwrażliwianiu na sztukę słowa, budowaniu potrzeb kulturalnych oraz rozwijaniu poczucia humoru. Jakie książki polecić?

Wygląda na to, że każdy musi sam zdecydować co go interesuje. W literaturze dziecięcej widać różne nurty. W tej chwili popularne stają się opowiadania, w których młodzi bohaterowie odkrywają zagadki kryminalne, powieści o młodych sportowcach, perypetie w szkole, opowiadania o dalekich krajach. Niejedna z nich wydaje się być przyjemna i pożyteczna. Interesująca historia dla młodzieży jest na wagę złota. Nierzadko mam wrażenie, że niektórzy autorzy pisząc dla najmłodszych robią to nie przykładając się wystarczająco.

Tymczasem dla dzieci powinno się pisać jeszcze lepiej niż dla pozostałych. Po co? Ponieważ dziecko dopiero formuje własny gust i nie można na niego oddziaływać negatywnie, tzn. nie należy zarażać go akceptowaniem tandety. Książki dla nastolatków nie są tanie. Nabywanie książek może tworzyć spory wydatek. Z przyjemnością śledzą ożywienie bibliotek. Elektroniczne aplikacje służące do rezerwacji książek sprawdzają się doskonale. Biblioteki kooperując ze sobą poszerzają katalog książek. Obecnie można przeczytać masę cennych książek, nawet nowości, nie pozbywając się ani złotówki.
Głosuj (0)
eldzik 21:10:30 27/03/2017 [Powrót] Komentuj